ورق کامپوزیت آلومینیومی چیست:

ورق کامپوزیت آلومینیوم

اولین بار ورق کامپوزیت آلومینیومی در کشور آلمان ابداع گردید وبه دلیل کیفیت مناسب و عدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرا در نمای ساختمان ها از پر کاربردترین مصالح موجود در عرصه ی ساختمان میباشد.

مشخصات فنی ورقهای کامپوزیت:

.۱سبکی

ورق های کامپوزیت وزنی حدود ۸-۵ کیلوگرم در هر مترمربع می باشند که در مقایسه با دیگر مصالح دارای سبک ترین وزن ممکنه هستند که همین مزیت باعث کاهش ضریب زلزله در محاسبات است ورق کامپوزیت  حدود ۹۰% سبک تر از سنگ گرانیت، ۸۵% سبک تر از سیمان، ۷۵% سبک تر از شیشه و ۵۰% سبک تر از ورق معمولی است.

۲.خواص آکوستیک

در پشت ورق های کامپوزیت یک فضای خالی وجود دارد که باعث ایجاد خاصیت آکوستیک می شودزمانیکه ورق خاصیت آکوستیک داشته باشد در یک دیوار از جنس بتن خاصیت عایق آن دو برابر میشود.

ورق کامپوزیت آلومینیوم :

۳.شکل پذیری

این ورقها را میتوان  با لبه تیز ۱۳۵ درجه تغییر داد در حالیکه برای مصالح دیگر این امکان پذیر نمیباشد.

۴.تنوع رنگ

ورق های کامپوزیت به دلیل تنوع بسیاری که در ورق ها دارند برای نما کاربرد بسیاری دارد برای رنگ کردن پانل ها از سیستمهای پیشرفته و کیفیت مناسب استفاده شده تا مقاومت مناسبی در برابرعوامل جوی داشته باشد که بیشتر این مقاومت را با پوشش pvdfتامین میکنند.

۵.مقاومت دربرابر آتش

همچنان این ورقها در برابر آتش سوزی ایمن هستند و به نوعی ضد حریق میباشند و در زمان آتش سوزی به دلیل اینکه بدون cfcهستند برای محیط زیست آلودگی ایجاد نمی کنند.

۶.عملکردغیریکپارچه دربرابر زلزله

این ورق هابه طور مستقیم  به نمای ساختمان وصل نمی شوند، پس یک فضای خالی بین دیوارو ورق وجود دارد و همین امر سبب آن میشود هنگام وقوع زلزله ورق ها در جای خود حرکت کرده و امکان فرو ریختن آن به حدأقل می رسد.

 

ورق کامپوزیت آلومینیوم

مشخصات ورق کامپوزیت آلومینیومی :

۷.امکان آببندی نما

یکی از مهمترین خصوصیات این ورقها امکان آب بندی آنها است به گونه ای که امکان نفوذ به زیر نمای ساختمان را نداشته و با استفاده از شیارهای موجود به خارج هدایت شود و در برابر عوامل جوی مانند باران اسیدی مقاوم باشند و تغییر شکل ندهند .

۸.بی نیازی به شستشو

ورق ها به دلیل  رنگی که زده شده اند الکتریسیته ساکن در ورق ایجاد نمیشود پس در نتیجه گرد وغبار موجود در هوا جذب ورق نمیشود و این ورق ها تمیزمیمانند و با اولین بارش گرد و غبار احتمالی از روی ورق پاک میشود

۹.قابلیت تعویض پنلها

یکی دیگر از ویژگی این پنلها قابلیت تعویض آنهاست که اگر یکی از پنلها آسیب ببیند بدون خرابی کل نما پانل آسیب دیده تعویض میشود.

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *