ورق های کامپوزیت

آلومینیوم کامپوزیت پنل
مشخصات فیزیکی ورق آلومینیوم کامپوزیت
ورق کامپوزیت آلومینیوم به ضخامت کلی ۴ میلیمتر متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم در دوطرف و یک لایه میانی ترمو پلاستیک که در سیستم Co-Extusion تولید می گردد ، لایه خارجی بوسیله روکش فلورو کربن PVDF Kynar 500 و لایه داخلی توسط کروماته و پلیستر پوشیده می شود.
مزایای ورق آلومینیوم کامپوزیت
۱- بسیار سبک (حدود ۵ کیلو گرم در هر متر مربع(
۲- انعطاف پذیری بالای ورق کامپوزیت آلومینیوم
۳- بدون هرگونه اعوجاج ، ترک خوردگی ، تغییر رنگ و کم شدن سفافیت و جلا در مقابل تهدیداتی مثل اشعه UV و باران اسیدی در دمای بین ۵۰- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد
۴- خود شستشو (Self Cleaning) با بوجود آمدن الکتریسیته ساکن در سطح ورق باعث جذب نشدن گرد و غبار می گردد.
۵- عایق صدا و حرارت
۶- ورق آلومینیوم کامپوزیت غیر قابل اشتعال است
۷- تنوع رنگ و طرح در ورق های آلومینیوم کامپوزیت موجود
۸- دارای ضمانت ۲۰ ساله و عمر مفید بالای ۱۰۰
گرم شدن هوا و همچنین انعکاس بیش از حد نور خورشید می تواند سطوح براق نمای خارجی ساختمان را با شرایط نامطلوبی روبرو کند. وجود یک سایه بان در نمای خارجی ساختمان بدون اینکه دید منظره بیرونی را محدود کند می تواند به طور چشمگیری تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی شیشه ها و نما را کم کند و انعکاس شدید آنرا بر چشمان ناظران کاهش دهد و همزمان دست یابی به نور کافی در داخل ساختمان را ممکن سازد.
همانطور که در پروتکل Kyoto ذکر شده است تمام کشورها بر وجود این مشکل جهانی صحّه گذاشته اند. بسیاری از کشورها در اروپا اقدام به انتشار یک آیین نامه جدید ساختمانی نموده اند. در این آیین نامه ها سعی شده است با کاهش مصرف انرژی از این طریق با اثر گلخانه ای مقابله شود. یکی از مهمترین عوامل مصرف انرژی در ساختمان ، سرمایش است. با بکار بردن یک سایه بان مناسب می توان نیاز به سرمایش را به شدت کاهش داد و یا حتی به کلی ازبین برد.
خورشید از مهمترین منابع گرما و نور است. گاهی اوقات طراحی،اندازه گذاری وکنترل یک سایه بان،کمی پیچیده و مشکل است. لوور آلومینیومی (Louver) باید طوری طراحی شود تا گرمایش حاصل از اشعه مستقیم خورشید در طیف اصول گرم را کاهش دهد ودرعین حال لوور آلومینیومی درطول فصل سرما مانع یبرای گرمایش خورشید نشود.برای رسیدن به این هدف می توان از نمودار خط سیر ،محاسبه دقیق زاویه اشعه خورشید و تشکیل سایه درطول سال استفاده نمود.